iPhone Konum Kaydetme Özelliğine Steve Jobs dan Yanıt

iPhone konum kaydetme özelliğine Steve Jobs’dan yanıt geldi ve Jobs kesinlikle şirket tarafından bu bilgilerin alınarak kullanılmadığını dile getirdi.

Kısa bir zaman önce iPhone’ların içerisinde yer alan consolidated.db dosyasının kullanıcıların konumlarını kaydettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Hatta aynı durumun Android modellerinde de geçerli olduğu ileri sürülmüştü. Bu gelişmelerin üzerine bir iPhone kullanıcısı tarafından Steve Jobs’a yönlendirilen mektup da, bu bilginin neden gerekli olduğu konusunda bir cevap istendiği ortaya çıktı. Gelen mektuba gayet açık bir cevap veren Jobs, bu bilgilerin kesinlikle kullanıcıları takip etmek için kullanılmadığını ve bu konuda konuşulan bilgilerin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Söylentilerin ne kadar gerçek olduğu şu an için bilinmiyor, ancak bu bilgilerin kaydedidildiği bir dosyanın gereklilikleri ise oldukça tartışılır bir konumda yer alıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu konuda karşımıza ne gibi durumlar çıkacak. Yakında izleyip göreceğiz.