Apple iTunesdan HD Film Hizmeti

Apple yakında bir zaman içerisinde tüm kullanıcılarına iTunes aracılığı ile HD film hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

AppleInsider tarafından yapılan habere göre Apple’ın kısa bir zaman sonra iTunes üzerinden kullanıcılarına HD film hizmeti sunacağı belirtildi. HD filmler 1080p çözünürlük oranı ile hizmete sunulacak ve bu hizmetin önümüzde ki sonbahar içerisinde pazara sunulacak.

Diğer yandan Apple’ın şu an için iTunes üzerinden yayına sunduğu filmlerden en yüksek çözünürlük oranına sahip olanı 720p olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Apple’ın 1080p çözünürlük oranına sahip birkaç filmi şimdiden mağazaya teslim ettiği belirtiliyor. Bunun yanında sonbahar içerisinde hizmete girecek yayının, Eylül ya da Ekim ayları içerisinde tam olarak faaliyete geçeceği ileri sürülüyor.

Son olarak Apple’ın karşısına sorun olarak ortaya çıkan tek noktanın ise 1080p çözünürlükte ki filmlerin satışını engelleyecek olan ABD’de ki internet satışları olduğu belirtiliyor.

iPhone 5 NFC Desteği

Son zamanların en fazla merak edilen konularından biri olan iPhone 5’te NFC desteği bulunup bulunmayacağı, Apple’ın yeni modeli adına gündeme oturdu.

 

Forbes’in teknoloji muhabiri Elizabeth Woyke tarafından Twitter üzerinde bildirilen bir mesajda, yeni nesil iPhone 5’te NFC desteğine yer verileceğini açıkladı. Eğer NFC ne diyecek olursanız, tam olarak Türkçe karşılığına yakın alan iletişimi diyebiliriz.

 

Woyke tarafından iPhone 5 adına Twitter üzerinde yayınlanan bu mesajın nedeni ise Woyke’nin görüştüğü bir girişimci olarak belirtiliyor. Bu yüzden ortaya atılan iddia resmi bir açıklama gelene kadar henüz kesin bir haber sayılmaz. Ancak genel anlamda baktığımızda NFC desteğinin yeni nesil iPhone 5 üzerinde çalışması oldukça mümkün bir hale gelmiş durumda. Çünkü Apple iTunes’tan dolayı birçok kullanıcının kredi kartı bilgilerine sahip ve bu nedenle NFC desteğinin yeni modelde yer alması oldukça muhtemel bir boyutta.

 

Diğer yandan Apple cephesinden NFC konusunda alınan birtakım bilgiler ise bu sistemin tam olarak geliştirilmeden son kullanıcıya sunulmamak istenmesi. Yani Apple bu konuda biraz daha uzmanlaşmak ve bunun ardından modellerinde NFC desteğine yer vermeyi tercih ediyor.

 

iTunes Şimdiye Kadar 5 Milyon Beatles Sattı

Kısa bir zaman önce size iTunes’un Beatles ile yaptığı anlaşma gereğince, bu grubun albümlerini internet üzerinden satmaya başladığını duyurmuştuk. Bu duyurunun üzerinden yaklaşık olarak 2 ay gibi bir zaman geçti ve bu zaman zarfı içerisinde iTunes üzerinden tam olarak 5 milyon Beatles şarkısı satıldı.

The Loop’un yaptığı haber doğrultusunda en çok satan şarkının Here Comes The Sun olduğu belirtildi. Oldukça etkileyici bir performans ortaya sunan bu yapılanma, Here Comes The Sun şarkısının tam olarak bir milyon civarlarında satmasını sağladı. Bunun yanında Abbey Road albümü ise Beatles albümleri arasında en çok satanlardan oldu. Okumaya devam et iTunes Şimdiye Kadar 5 Milyon Beatles Sattı

Mac Apple Store’a Bulunacak Yeni Kontroller

Bir Mac fanı mısınız? Eğer siz de Mac’im olmadan asla diyorsanız, yaklaşık iki ay önce Apple patronu Steve Jobs tarafından duyurulan Mac Apple Store’u dört gözle bekliyor olmalısınız.

Mac Apple Store’un çıkış süresine oldukça az bir zaman kala, internet ortamında birtakım Mac Apple Store görselleri kendini göstermeye başladı. İnternet ortamına sızan bilgi ve görsellerden biri de Store’un giriş ekranı olarak karşımıza çıktı. Giriş ekranı ile ortaya çıkan durum Mac Apple Store’a iTunes Okumaya devam et Mac Apple Store’a Bulunacak Yeni Kontroller