Apple’dan Mac Pro Takviyesi

Yeni model olan Mac Pro ufukta belirdi. Apple şirketinin MAC’lerini göz ardı ettiğini düşünmeyin, işte karşınızda yepyeni özellikleriyle beraber Mac Pro, hem de sistem kralı..

Apple dört gözle beklenen yeni Mac Pro bilgisayarlarının müjdesini verdi. Yeni Mac’ler tam tamına 12 adet çekirdeğe kadar işlemci desteği sağlıyor. 12 çekirdeğe ulaşabilmek için iki adet 6 çekirdeğe sahip olan Intel Xeon 3.33 GHz işlemci takabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bu kadar kuvvetli bir sistemi kaldırabilmek için yanında çok sağlamda bir güç kaynağına ihtiyacınız var.

Yeni Apple Mac Pro’lar beraberinde 1 GB ATI Radeon HD 5770 ekran kartı getiriyor. Arzu eden kullanıcılar bu kartın modelini 5870’e çıkartabiliyorlar. Ayrıca 8 çekirdekli Mac Pro için 32 GB DDR3 ECC SDRAM kullanabiliyorken, belleğini de SSD’de 512 GB, SATA’da ise 2 TB’a kadar yükseltebiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanında iki tane mini görüntü bölmesi sayesinde, yeni bir ekran kartı almanıza gerek kalmadan iki adet LED sinema kartını bilgisayarınıza kolayca bağlayabiliyorsunuz.