Mac App Store 1 Miyon Barajını Aştı

Apple’ın kısa süre önce Macbook’lar için yayına sürdüğü Mac App Store 1 milyon barajını aşarak kullanıcılara uygulama indirme olanağı sağlamaya devam ediyor. Üstelik bu barajı sadece 1 günü gibi bir süre içerisinde aşmayı başaran Mac App Store, herkesi oldukça şaşırtmış durumda.

Ortalama 1000’den fazla uygulama yer alan App Store içerisinde, ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunuyor. Bu kadar geniş içeriğin bir anda verilmesi Apple için olukça faydalı bir işlev oluştururken, Apple patronu Steve Jobs konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu oranın gerçekten Apple ailesini de etkilediğini ve şaşkınlık içerisinde bıraktığını Okumaya devam et Mac App Store 1 Miyon Barajını Aştı

Apple’dan Yeni Jenerasyon Macbook’lar

Apple firmasının daha önceki dizüstü bilgisayarlarına göre tasarladığı en hafif ve en rahat taşınabilir olanı Macbook Air, yedi saate kadar çalışma süresi ve otuz güne kadar bekleme süresi vaad ederek eski modellerine göre çok daha tasarruflu, ince, sessiz ve hızlı…

Firma, yeni Macbook Air ile laptop piyasasında yeni icatlara imza atıyor. Bilkom firması tarafından kamuoyuna tanıtılan yeni laptop, komple değişen tasarımı, incelik, sessizlik, güvenlik, performans ve hafiflik bakımından da oldukça iddialı gözüküyor.

11.6 inç ve 13.3 inç olarak iki farklı modelle satışa sunulan Macbook Air, eski kasalarına göre daha zarif olan alüminyum yekpare maddesiyle daha keskin ve oturmuş bir görünüşe sahip olmuş. Yaşam şeklinizin ve son günlerin moda trendlerinin olmazsa olmazlarında biri durumuna gelebilecek olan yeni MacBook Air’lerin en ince noktası 2.79 milimetre, en kalın noktası 17,27 milimetre iken 11 inç’lik modeli 1 kg ve 13 inç’lik modeli ise 1,3 kg ağırlığında.

Apple’ın Gizli Ürünü

İnsanlardan büyük bir özveriyle saklanan Apple ürünüyle ilgili dedikodular daha önce patlak vermişti fakat şimdi resmi bir kanıtı bulunuyor.

Apple firmasının daha önceden piyasaya söylentilerinin düştüğü fakat resmi olarak doğrulanmayan ürünü, Amerika Birleşik Devletleri’nde FCC’den resmi onay belgesi elde etti.

Bit trackpad tarzında ürün olduğu ve Bluetooth bağlantısıyla birlikte çalıştığı piyasada bilinen bu cihaz henüz Apple firması tarafından tanıtılmadı. Apple’ın dizüstü bilgisayarları olan Macbooklar için çıkarılmış olabilecek cihaz, dokunmatik bir ekran kullanıyor. Mutli-Touch desteğini de sağlayacak olan ürün FCC arşivlerine göre 7 Ekim 2009 senesinde de test edilmiş.

Arşiv kayıtlarında cihazın isimi A1339 olarak yazıyor. Apple firmasının bu cihaza Magic Trackpad veya Magic Slate ismini vermesi, yakında reklamını yapması oldukça büyük bir ihtimal.