Windows 8 yeni mavi ekran

Windows 7 ve daha önceki sürümlerde karşılaşılan mavi ekran hatasını bilmeyen yoktur, ayrıca bu hata ile karşılamayanda. Artık Windows 8 işletim sistemi ile eski mavi ekran değişiyor ve yeni bir mavi ekran sisteme konuşlandırılıyor. Okumaya devam et Windows 8 yeni mavi ekran

Windows 8in açılışı 8 saniyede gerçekleşiyor

Window 8’in pazara çıkmasına az bir zaman kala yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bunun yanında sistemin yeni özellikleri arasında oldukça ilginç açılımlar sunulmaya devam ediyor.

Microsoft’un resmi blogundan yayınlanan habere göre Windows 8 işletim sisteminin 8 saniyeye düşürüldüğü belirtiliyor. Resmi blog üzerinden yayınlanan videoda açılışın yaklaşık olarak 8 saniye kadar sürdüğü açıkça gösteriliyor.

Diğer yandan açılış performansı üzerinde hala test aşamalarının devam ettiği ve çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Windows 8’in 8 saniye içerisinde açılmasını sağlayan ise kernel oturumunun kapatılması yerine diske kayıt işlemi sayesinde gerçekleşiyor. Sürücüleri tazelemek olarak adlandırılan yeni açılış performansı, ayrıca çok çekirdekli sistemlerde kernel dosyalarını ve verilerin sıkıştırılma özelliğini daha hızlı bir hale getiriyor.

Eğer Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in 8 saniye içerisinde açıldığına inanmıyorsanız, siz de aşağıda sizlere sunduğumuz bağlantıdan bunu açıkça görebilirsiniz.

Windows 8 açılış performansı videosu

WP7 AVG antivirüs casus yazılımı mı?

AVG firması kısa zaman önce Windows Phone 7 mobil işletim sistemi için antivirüs programı yayınladı, ancak program sektörde yer aldığı günden beri hakkında çıkan dedikodular programın casus yazılım olabileceği şüphelerini akıllara getirmeye başladı. Okumaya devam et WP7 AVG antivirüs casus yazılımı mı?

Windows 8 daha hızlı olacak

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8’i geliştirmeye devam ediyor. Bunun yanında yeni sistemle ilgili birtakım özellikler de açıklanmaya devam ediyor.

Windows 8 işletim sistemi konusunda alınan son bilgiler ise yeni sistemin bir önce ki versiyon olan Windows 7’ye göre daha hızlı olacağı şeklinde karşımıza çıkıyor. Birçok kullanıcının sorunları arasında yer alan Windows sistemlerinin geç açılması oluyor. Ancak Microsoft yeni sistemi ile kullanıcıların bu sorununu çözüm bulmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan yapılacak olan yeni geliştirmede uyku modu ve standart açılış modunun birleştirileceği ve bu şekilde sistemin yüzde 50 oranında daha hızlı açılacağı belirtiliyor. Bunun yanında sistem bünyesinde oldukça farklı özelliklerin bulunduğunu söyleyen yetkililer, artık kısa süreli işlemler için dahi Windows 8’in kullanıcılara hizmet sunacağı ve kullanıcıların üşengeçlikten uzaklaştırılacağı söyleniyor.

Bakalım, Windows 8 işletim sistemi ile ilgili daha başka ne tür yenilikler görecek ve nelerle karşılaşacağız?

Hotmailin sitesi çöktü

Microsoft’un popüler e-posta sitesi olan Hotmail, dün sabaha saatlerinde tüm kullanıcıları karşısına çökmüş bir şekilde çıktı ve herkesi şaşırttı.

Hotmail birçok kullanıcının e-posta almasına ve göndermesine yarayan bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda önemli bir yerde olan Hotmail, sahip olduğu kullanıcı sayısı ile de her zaman için ön plana çıkmayı başarıyor. Ancak Hotmail, kullanıcılarını bu zamana kadar hiç görülmeyen bir şekilde karşıladı ve dün sabah saatlerinde siteye giren kullanıcılar sitenin çökmüş olduğunu gördü.

Diğer yandan Hotmail’in çökmesi yanında Twitter üzerinden hizmet veren Skydrive servisinin de devre dışı kaldığı anlaşıldı. Olay üzerine Twitter hesabı üzerinden bilgilendirme mesajı geçen yetkililer durumun farkında olduklarını ve en kısa zaman içerisinde düzeltileceğini belirtti. Hotmail’in çöküşü yaklaşık olarak 3 saat kadar sürdü ve bu süre zarfı içerisinde kullanıcılar site üzerinden herhangi bir işlem yapmadı. Ayrıca Hotmail’in yanında www.msn.com ve mail.live.com adreslerine de erişim sağlanamadı.

Hotmail sitenin çöküşü konusunda şu an için herhangi bir açıklama yapmadı ve sadece Twitter üzerinden bilgilendirme mesajı geçmekle yetindi.