Her Saniyede Bir Satış Yapıyor

Microsoft, geçenlerde yaptığı bir açıklamada ünlü ofis paketinin son sürümü olan Office 2010‘un her saniyede bir kopya sattığını açıkladı. Belge işleme ve düzenleme paketi Office 2010, Windows 7 gibi bir hızlı satış rekoru kırıyor.

Microsoft, Office Blog’unda şu an 30 milyon kişinin Office Web Apps‘ı kullandığını söylüyor. Web tabanlı Office Web Apps’ı kullanmak için bilgisayarınızda Office 2010’un yüklü olmasına gerek yok ve paket dünyanın her yerinden kullanılabiliyor.

Microsoft, Office 2010’un Office tarihindeki en hızlı satış yapan tüketici sürümü olduğunu bildiriyor. Windows 7 de tüm Windows’ların en hızlı satış yapan tüketici sürümü olmayı başarmıştı.

Yeni bir ara yüz
, çapraz uygulama ribbon desteği sunan Office 2010, geçen sene piyasaya çıkmıştı ve belge işlemede yeni geliştirmeler sunuyordu.

Microsoft Visual Studio 2010a Türkçe Desteği

Dünyada 6000 ayrı yerel dil konuşuluyor. Bu nedenle kültürel çeşitliliğin ve yerel dillerin korunması amaçlı geliştirilen projede UNESCO 21 şubat tarihini Uluslararası Ana Dil Günü ilan etti. 6000 farklı yerel dilin konuşulduğu ve bu özel günün kutlandığı 21 şubatta Microsoft tarafından Visual Studio 2010 kullanıcıları içinse oldukça güzel bir gelişme ön plana çıktı. Türk yazılımcıları ve geliştiricileri için Visual Studio 2010’a eklenen Türkçe dil desteği, yazılımın Türkler tarafından daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlama amaçlı yapıldı.

Bunun yanında Microsoft, Windows 7 işletim sistemine ve Office 2010 yazılımlarına da birtakım dilleri ekleyerek bugünün önemi kendi içerisinde tam olarak kavradığını belirtti ve bu özel günü yaptığı bu değişiklikler ile kutladı.

Artık birçok Tük kullanıcısı, Microsoft Visual Studio 2010 yazılımındaki özellikleri kolayca kullanabilecek ve gelişmeleri kendi dilinden takip edebilecek. Bu durum da tabiî ki programlar üzerinde daha kolay işlemler gerçekleştirilmesini sağlayacak. Ancak Türkçe’nin eklenmesi programı uzun zamandır İngilizce olarak kullananlar üzerinde nasıl bir etki yaratacak? Şimdiden merak ediliyor.

Microsoft’tan Önemli Adım

Microsoft firması, üretmiş olduğu Office 2010 programının Windows Phone 7 için tasarlanacağını vede piyasada bulunan tüm akıllı cep telefonlarının önemli bir özelliği olucağını artık herkes tahmin edebiliyor. Hali hazırda bile Window Mobile 6.5 kullanan kişiler yeni Office 2010’a çoktan ısınmış seviyedeler. Fakat Microsoft’un yapmış olduğu son açıklamaya göre, Office, yanlızca cep telefonları platformalarına sadece Windows’a uyarlanmayabilir.

“Microsoft ve Nokia firmalarının yapmış olduğu anlaşmayla birlikte, Office Mobile 2010’u milyonlarca Nokia kullanıcısına ve devamında farklı farklı platformlara dağıtabilmek için uğraşıyoruz. Bu benzersiz durum, başka mobil işletim sistemlerinde ve telefonlarda çalışmanın güçlüklerini kapsasa da dünyanın birçok yerindeki firmalarla ve onların çalışanlarıyla birlikte çalışma fırsatını da bizlere sunuyor.”

Henüz tüm teknoloji takipçilerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği Windows Phone 7 modeli piyasaya çıkarılmamışken, Microsoft firması Office programını mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmaya çaba sarf ediyor.

Microsoft Office 2010 Piyasaya Çıktı

Microsoft’un çıkarmış olduğu ve dört gözle beklenen yeni ofis paketi olan Office 2010 artık raflardaki yerini aldı. İşte Office 2010’un bize getirdikleri…

Microsoft’un piyasadaki en önemli ürünlerinin başında gelen Office paketleri, 2010 versiyonuyla kullanıcılarıyla buluştu.

Daha önceki versiyonlara göre çok daha kapsamlı farklılıkları ve ek hizmetleri içinde barındıran bu sürüm, uzun bir deneme aşaması geçirdi. Dünyadaki tüm elektronik mağazalarında aynı anda yerini alan Office paketini, piyasaya çıkmadan önce sadece TechNet ve MSDN kullanıcıları alabilmişti.

Yeni çıkan sürümde kullanıcı dostu arayüzünün yanında en çok dikkat çeken özellik ise 64 bit destekleme özelliğinin bulunması. Tasarlanan arayüz, Office kullanıcılarının daha önceden bildiği Ribbon temasının daha da kapsamlı hale getirilmiş, rahatça özelleştirilebilen bir sürümü.

Tekrardan 64 bit özelliğinden bahsedicek olursak Windows 7 ve Windows Vista işletim sistemlerinde sonunda ofis performansı üst seviyeye çıkıyor. Özellikle işleri Excel olan kullanıcılar çok büyük dosyaları açarken bundan fazlasıyla memnun olacaklar.

Office 2010, AMD İşlemciyle Birlikte Hız Kazanacak

Microsoft Office 2010 eski sürümlerindeki gibi hatalarla birlikte şişmeyecek gibi gözüküyor çünkü ATI firmasının yeni teknolojisi grafik işlemci ünitesi sayesinde 2010 sürümündeki hatalara karşı önlem alacak.

AMD firmasının basın açıklamasını yapan Andrew Dodd, kendi blogunda belirttiği üzere, Office 2010 bir bilgisayar içindeki en önemli parçayı yani grafik işlemcisini kullanmak için yeniden kodlandı, “Office 2010, bazı işlemlerde CPU kullanmak yerine grafik işlemcisini kullanmasının daha yararlı olduğunu farkedecek. Grafik hızlandırma olarak tanıtılan bu uygulama, Powerpoint sunumlarının içerisinde bulunan animasyonlardan, Excel içerisindeki karışık tablolara hatta Word’e bile resim koymada daha başarılı ve hızlı bir deneyim yaşatacak.”

Eğer bilgisayarınızın grafik işlemcisi Microsoft Direct X 9 sürümünü destekliyorsa vede 64 MB’ın üzerinde bir hafızası varsa Office 2010 kullanıcının grafik kullanacağı zaman CPU yerine direk olarak grafik işlemcisi üzerinden çalışacak.

Office 2010 hızlı geliyor

Kullanıcıları memnun edeceği içeriğiyle birlikte kişilerden çeşitli şirket elemanlarına kadar her değişik kesimden Microsof Office 2010 kullananlara birçok ipucu ve çeşitli bilgiler sunan officeheryerde.com yeni tasarımı ve değişik beklenmeyen süprizleriyle siteyi ziyarete gelenlere keyifli dakikalar sunuyor. Microsoft’un zaman içerisinde yeni web projeleri üreteceğininde haberdarcısı olan officeheryerde.com ve ofistemutluol.com siteleri çok başarılı ve kullanıcılara dost bir arayüzle hazırlanmış.

Şirketlere ve kişilere gerçek potansiyellerini farketme fırsatını sağlayan yazılımları ile birlikte Microsoft, en çok tercih edilen ürünlerinin başında gelen Office 2010’un önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması bekleniyor. Office 2010’un kullanıcılarıyla birleşmesini beklediği bu sayılı günler yaklaşırken Microsoft Türkiye ekibindede bir devrim niteliğine sahip bu sürümün, kişilere ve şirketlere sağladığı yararları kullanıcı dostu arayüze ve sağlam bir içeriğe sahip siteyle beklentilere cevap vermeye hazırlanıyor.

Microsoft’un internet dünyasındaki yeni oluşumlarının ilk göstergesi olan officeheryerde.com ismini taşıyan web sayfasında Office 2010 programlarıyla ilgili birçok tavsiyeyle birlikte Bilgisayar, Internet ve cep telefonları platformlarında sunduğu çalışma rahatlığı hakkında tüm bilinmeyen her türlü soruya cevap bulabileceksiniz.