Adobe Photoshop iPadde

Adobe Şirketi iPad için uyumlu hale getirdiği Photoshop iPad demosunu tanıttı. Şirket yenilikçi bir ara yüz belirlediği Photoshop iPad demosu için katmanlı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

Şu an için iPad’de kullanılan Photoshop’un elements versiyonu. Fakat bu yeni uygulamanın masaüstü sürümünün sunmuş olduğu özelliklerden daha fazlasını tabletlere getireceği belirtiliyor. Diğer yandan program üzerinde kesme, kırpma ve sosyal ağlara direkt olarak resim yükleyebilme gibi oluşumların Photoshop iPad ile sunulacağı söyleniyor. Ayrıca program katmanlar dahilinde çalışma özelliği de gösterebiliyor. Bunun yanında program üzerinde dokunarak renklerin karıştırılabildiği belirtiliyor.

Diğer yandan bu yeni uygulamanın henüz hangi platformlar üzerinde yayına sunulacağı, ne gibi özellikler sunacağı ve ne zaman yayına verileceği konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Konu üzerinde kesin bilgilerin yakın bir zaman içerisinde Adobe tarafından açıklanması bekleniyor.

Adobe’un Photoshop iPad ürününü görmeyi ve Photoshop’ta ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkmayı hedeflediğini biz de oldukça merak ediyoruz.