Kaspersky Lab’den KOBI’lere Ozel Fırsat

Kaspersky Lab firması tarafından yürütülen kampanyada, küçük ve orta ölçekli firmalara özel hazırlanan Kaspersky Business Space güvenlik paketleri sadece 1 sene fiyatına tam 3 sene boyunca tam koruma sağlıyor.

31 Aralık 2010 tarihine kadar devam edicek olan bu kampanya ile firmalar yaklaşık 1 senelik paket fiyatını ödedikten sonra yazılımdan 3 sene kesintisiz ve full güncelleme opsiyonuyla yararlanabilecekler.

Yalnızca 15 ve 25 bilgisayarı kapsayan paketler için geçerli olan kampanyada ise fiyatlar; 15 bilgisayar için 500 $ + KDV, 25 bilgisayar için 900 $ + KDV’den başlıyor. Paketler; dosya sunucu, iş istasyonu ve akıllı telefonları içine alıyor ve hangi uç noktaya kurulduğu fark etmeksizin her bir kurulum 1 lisansı kapsıyor.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler [email protected] adresine e-mail yoluyla ulaşabilirler.

FreshUI ile Harikalar Yaratın

Hergün karşısında saatlerinizi harcadığınız Windows işletim sistemini, kendi isteklerinize ve beğenilerinize göre yeniden düzenlemeye var mısınız? Yeniden düzenlemekten kastımız wallpaper veya ekran koruyucu değiştirmek değil tabikide. İşletim sisteminin dahada diplerine dalarak, Windows’u hemen hemen her anlamda tam olarak sizin kurguladığınız şekilde düzenlemekten bahsediyoruz.

FreshUI isimli ücretsiz bir yazılım vasıtasıyla bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu son derece gelişmiş özellikleri bulunan yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra karşınıza altı tane ana kategori altında düzenleyebileceğiniz alt özellikler sıralanacak. Uygulamalar, donanım, Windows Gezgini, Windows görünümü, Windows sistemi ve internet hızını maksimuma çıkarmayı hedefleyen ve kişisel gizliliğinizi kuvvetlendirmeye çalışan bir kategori daha göreceksiniz. Her birinin alt kategorileriyle birlikte Windows’ta normal olarak düzenleyemeyeceğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayın.

Korsan Kullananlar Tehlikede

Son günlerde İngiltere’de yapılan çeşitli konferanslar Avrupa Birliği ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan olayları destekler nitelikte. Yakın bir zaman içerisinde karşılığında herhangi bir maddi gelir olmadanda olsa korsan bir şekilde dosya paylaşanlara hapis cezası gelebilir.

Resmi olarak pek önemsenmeyen ve gizli olarak yürütülen bazı kararlar ACTA isimli anlaşmayla birlikte çok büyük ağır cezalara gebe. Korsan olarak dosya paylaşımı yapanlar ACTA ile beraber hafif bir suçlamadan ağır bir hapis cezasına dönüşebilir.

Sadece dosya paylaşımının yanı sıra korsanı herhangi bir şekilde yazılı veya sözlü olarak destekleyici sözler söylemek bile karşılığında ağır cezalar almanıza neden olabilir.

Kısaca özetlemek gerekirse çok yakın bir gelecekte korsanların ve onu destekleyenlerin başı ağır derecede yanabilir.

Oyunların Fiziksel Ya da Dijital Kopyası

Bir programı internetten ücretsiz olarak indirmek ya da cd satan yerlerden edinmek ? Siz bunlardan hangisini tercih ediyorsunuz ?

Eski, kutusundan kullanma klavuzundan tutun promosyon ürünlere kadar birçok şey çıkan oyunlardan vazgeçemiyorsanız ve internet üzerinden satın aldığınız dijital oyunlarda o heyecanı bulamıyorsanız, merak etmeyin bu konuda kesinlikle tek başınıza değilsiniz. Ipsos MediaCT isimli bir istatistik kurumu yaklaşık 1000 kişi üzerinde uyguladığı ankete göre, katılımcıların yaklaşık %60ı fiziksel kopyayı dijital kopyaya oranla daha çok kullanıyor.

Bu oranın yanı sıra %60lık kesim aynı zamanda gazetelerini ellerine alıp okumayı tercih ediyorken %40lık ve %50lik kesim film ve müziklerinin fiziksel kopyalarını daha çok seviyorlar. Ipsos MediaCT CEO’su olan Ian Bramley konu hakkında şu açıklamada bulunuyor; “Oyunların fiziksel kopyalarının uzun ve düzenli bir geçmişi bulunmakta. Ve insanların bu konudaki düşüncelerinin değişmesi bir hayli zor ve zaman alıcak gibi. Bazı kullanıcılar için de, bir dükkanın içerisinde gezip teker teker oyunları inceleyip satın almanın çok büyük bir önemi bulunmakta.”

Vuvuzela Kabusuna Son

Uzun süredir dört gözle beklediğimiz Dünya Kupası heyecanımızı kursağımızda bırakan Vuvuzela sesinden gına geldiyse aşağıdaki uygulama tam size göre.

Sadece 4 senede bir gerçekleştirilen ve dünyanın birçok bölgesinden birbirinden güçlü takımların maçlarını arka arkaya oynadığı Dünya Kupası hayatımıza bambaşka bir heyecan katıyor. Fakat bu sene eskilerden alışık olmadığımız ve bir o kadarda dayanılması güç başka bir şey daha soktu. Vuvuzela ! Eğer sizde birçok kişi gibi Dünya Kupası maçlarının zevkine ve heycanına gölge düşürdüğünü inanıyorsanız şanslısınız, çünkü tam size göre vuvuzela sesini engelleyen bir eklenti çıkarıldı.

Fakat bu uygulama maç keyfini televizyonlarından yaşamak isteyenleri pek ilgilendirmeyecek. Çünkü Devuvuzelator isimli program sadece Dünya Kupası maçlarını bilgisayarlarından takip edenlerin işine yarıyor. Stardock firmasının Centre For Digital Music firmasıyla ortaklaşa çıkardığı bu program sayesinde bilgisayarınızdan çıkan sesin içerisinden vuvuzela’nın frekansını yok etmeye yarıyor. Eğer maçları internetten veya Tivibu gibi sanal tv platformlarından izliyorsanız Devuvuzelator uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.stardock.com/labs/devuvuzelator/

Norton Power Eraser

Her geçtiğimiz saniye piyasaya çeşitli yeni yazılımlar ve virüsler ortaya çıkıyor bizde gündelik olarak kullandığımız farklı virüs programlıyla birlikte bu kodlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Fakat artık bazı virüsler, klasik olan antivirüs programlarının koruma duvarlarını atlatabilip sistemimize sızabiliyorlar. Bu virüsler arasında piyasada en yaygın ve en tehlikeli olarak kabul edileni ise hiç kuşkusuz Scareware’lar. Scarewareların çalışma prensibi, kullanıcının bilgisayarında virüs varmış gibi uyarı verip, kendi ürünlerini pazarlamaya çalışmasıdır. Bazı ileri derecede kodlanmış scarewarelar ise kullanıcının belgelerini şifreleyerek bir daha kullanılamaz hale getirebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.

Symantec firması son günlerde sayıları çok fazla artan Scareware virüsüyle mücadele edebilmek için herkesin kolayca indirip kullanabileceği ücretsiz bir yazılım geliştirdi. Norton Power Eraser isimli bu program 5 MB gibi ufak bir boyuta sahip. Tek negatif özelliği ise sadece kötü yazılımları bulmayı hedeflediği için bazen yanlış uyarılar verebiliyor olması. Bu nedenle, bu programı sadece bilgisayarına format atma durumuna gelenlere tavsiye ediyoruz.

İndirme Linki : http://security.symantec.com/nbrt/npe.asp?lcid=1033&origin=default