Angry Birds Chromeda

Dünya genelinde bir rekor kırarak en iyi satış rekoruna imza atan mobil oyun Angry Birds, sonunda Google’un internet tarayıcısı olan chrome’a geldi.

Daha öncesinde Google Chrome’un 160 milyon kişi tarafından kullanıldığı bir haber yapılmıştı. Bunun yanında haberin gerçekleştiği tarih ise mayıs 2011 civarlarıydı. Google o tarihten bu yana kullanıcı sayısına daha da artırmış olacak ki kendi internet tarayıcısına Angry Birds oyununu getirdi.

Yapılan haberler doğrultusunda artık Angry Birds oyununun internet üzerinden oynanabileceği duyuruldu. WebGL yönteminin kullanılarak geliştirildiği uygulama hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilecek.

Türkiye’de dahil tüm dünyada oldukça sevilen bu oyun artık birçok chrome kullanıcısının karşısında yer alacak. Diğer yandan uygulamanın dokunmatik kullanımdan biraz uzak bir olduğunu söylemek mümkün, ancak yine de oyun oldukça oynanabilecek derecede.

Amerikan dizilerine dahi konu olmuş bu oyunu oynamak için fazla beklemeyin ve bir an önce oynamaya başlayın. Tavsiye ederiz.

Angry Birds Rio App Store da Bedava

Angry Birds’ün dünya üzerinde oldukça geniş bir kitleye yayıldığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek haline geldi. Yapımcı şirket Rovio’un Angry Birds hayranları için yeni sürprizi ise Angry Birds oyunun Rio versiyonunun Amazon App Store üzerinden bedava pazara sunulması oldu.

Mobil oyun pazarını çıktığı günden beri alt üst eden Angry Birds, şimdilerde Amazon App Store üzerinden ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Birkaç ay öncesinde piyasaya sürülen bu sürümün kullanıcılar üzerinde oldukça merak uyandıran bir hal aldığını belirtmiş ve beklenen gün geldiğinde herkesin bu yeni sürümün ücretsiz olması konusunda taleplerde bulunduğu ifade etmiştik. Beklenen gerçekleşti ve Angry Birds Rio’yu ilk olarak ücretsiz sunan Okumaya devam et Angry Birds Rio App Store da Bedava

Angry Birds 3D Oluyor

Çıktığı günden bu yana oyun dünyasını gerek indirilme rekoru gerekse oynanma rekoru ile alt üst eden Angry Birds, şimdide 3D olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

iPhone’lardan başlayan bir serüven ile Android’e kadar ulaşan Angry Birds, adeta bir çığ gibi büyümeye devam ediyor. 50 milyondan fazla indirilme yapılan oyun, her geçen gün farklı bir boyutta karşımıza çıkıyor. Yeni bölümler, güncellenen versiyonlar, animasyon filmi derken Angry Birds, son olarak yaptığı hamle ile 3D oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Okumaya devam et Angry Birds 3D Oluyor

Angry Birds Rio

Artık herkes için Angry Birds bir fenomen olmuş durumda. önce cep telefonları ile yaygınlaştı, daha sonra oyun konsollarına yerleşti ve ardından da tablet ve masaüstü bilgisayarlara girdi.

Angry Birds ile ilgili şimdiki yeni haber ise çizgi film olarak yayına gireceği oldu. Angry Birds Rio kod adıyla sektörde yer almaya hazırlanana kızgın kuşların, mart ayında 20th Century Fox tarafından geliştirilerek yayına girmesi bekleniyor.

Ayrıca yapımcı şirket Rovio’nun oyun ile ilgili verdiği bilgiler arasında çizgi film haricinde yeni bir oyun sürümünün daha eklenmek üzere olduğu belirtildi. Rovioçizgi filmin yanı sıra mart ayında yeni bir sürümün daha kullanıcı hizmetine sunulacağı ve değişik alternatiflerin bu şekilde devam edeceğini ileri sürdü. Bunun Okumaya devam et Angry Birds Rio

Angry Birds Çizgi Film Oluyor

Angry Birds “Kızgın Kuşlar” oyun olarak büyük bir sükse yapmış ve satış rekorları kırmıştı. Oyun dünyasında büyük bir başarıya imza atan Angry Birds, şimdi de çizgi film olarak sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Oyunun yapımcı şirketi olan Rovio’nun CEO’su Miakel Hed, çizgi film konusunda yaptığı açıklamalarda, animasyon serisi ile sevenlerinin karşısına geçmeye hazırlanan Angry Birds için görüşmelerin devam ettiğini ve görüşmelerin sonlanmasının ardından bir an önce Angry Birds’ün çizgi film dünyasına kazandırılacağını belirtti.

Oyunun ilk olarak İngiliz televizyonlarında karşımıza çıkacağı ve konusunun ise oyununda olduğu gibi domuzcuklara karşı birtakım mücadeleler verileceği şeklinde yankılanıyor. Okumaya devam et Angry Birds Çizgi Film Oluyor

Angry Birds PSP ve PS3’lerde

Beklenen sonunda gerçekleşti ve Angry Birds PSP ve PS3’ler deki yerini alma hazırlığına girdi.

Dünyanın en çok satan mobil oyunları arasında yer alan Angry Birds, 2011 yılı içerisinde yapımcısı Rovio tarafından yapılan duyuru neticesinde oyun konsollarında ki yerini almaya hazırlanıyor. Wii, Xbox 360 ve PS3 oyun konsollarına uyarlanacağı belirtilen Angry Birds’ün, iPhone ve Android gibi platformlardan sonra konsollarda da büyük bir tiraj alacağı ifade ediliyor. Okumaya devam et Angry Birds PSP ve PS3’lerde

Angry Birds’ten Android’e Özel Bad Piggy Bank

Angry Birds’ün kurucusu Rovio Android tabanlı telefonlara özel yeni bir ödeme sistemini devreye geçirdi. Bad Piggy Bank kod adıyla işlev görecek olan sistem, kullanıcılara oyun içerisindeki reklamların kaldırılmasında yardımcı oluyor.

Bu uygulamaya dahil olan Android kullanıcılarına Rovio tarafından sağlanan diğer bir yenilik ise yakın bir zaman içerisinde pazara sunulması beklenen Mighty Eagle’ın güncellemesine direkt olarak kavuşabilecekleri oluyor.

Bad Piggy Bank ödeme sisteminin uygulama aşamasına baktığımızda karşımıza oldukça farklı bir sistem çıkıyor. Çünkü bu sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılmıyor, bunun tam aksine mevcut ödemeler kullanıcının faturasına yansıtılıyor. Kısa bir zaman içerisinde tüm Android uygulaması geliştiricilerine ulaştırılacağı belirtilen sistemin, ödeme koşullarında da kullanıcılara birçok kolaylık sağladığı ifade ediliyor. Okumaya devam et Angry Birds’ten Android’e Özel Bad Piggy Bank