Gişe Filmlerini Galaxy Tabda İzleyin

Samsung S-Android Market tarafından sunulan yeni bir hizmetle artık tüm gişe filmleri belirli bir ücret karşılığında Galaxy Tab üzerinden izlenebilecek.

Gişe filmlerinin Galaxy Tab üzerinden izlenebilmesi için yapılması gereken Android Market’ten uygulamanın indirilmesi oluyor. Ücretsiz bir yazılım olarak indirilen bu uygulama ile gişede bulunan her türlü filmi izlemek mümkün oluyor. Uygulamanın indirilmesinin ardından gişe filmlerinin aylık aboneliği ise sadece 7 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan bu uygulamanın yakın bir zaman içerisinde smart TV ve PC’lerde de yerini alacağı belirtiliyor. Ayrıca uygulama her kullanıcının tek bir kullanıcı hesabı sayesinde diğer ortamlara da ulaşabilecek olmasını bizlere sunuyor. Yakın bir zamanda tam olarak hizmete girecek bu sistemin Android yüklü tablet ve akıllı telefonlar üzerinde daha önceden yüklenmiş olarak gelmesi de söylenenler arasında yer alıyor.

Android ayrıcalıklarını yaşamak için Samsung ürünlerinde herhangi birini tercih edebilir ve sizlere sunduğu avantajları daha yakından hissedebilirsiniz.

Samsung 10 inç Galaxy Tab Satışta

Samsung tarafından üretilen 10 inç’lik ekran genişliğine sahip Samsung Galaxy Tab satışa sunuldu. Dün itibariyle Portekiz’de satışına başlanan Samsung Galaxy Tab, herkesin bildiği gibi Samsung tarfından Apple’ın iPad 2’sine rakip olarak piyasa sürülmüştü.

Samsung Galaxy Tab 10 inç’in bir önceki modeli 7 inç ekran genişliğine sahipti ve kullanıcıların beğenisini yeteri kadar toplayamamış, bunun yanında beklentilerine de cevap verememişti. Bu durumun farkına varan Samsung, kısa zamanda yeni bir Galaxy Tab üretimine girişti ve Samsung Galaxy Tab 10 inç modelini üretti.

Samsung Galaxy Tab 10 inç modeli ilk olarak Vodafone aracılığı ile Portekiz’de satışa sunuldu. Modelin tüm Avrupa içine yayılması konusunda alınan bilgiler ise 1 mayısı bulacağı şeklinde. Ayrıca Samsung Galaxy Tab’ın şu an için belirlenen fiyatı da 689.9 dolar. Bu fiyat KDV ile 860 dolar civarlarına kadar çıkıyor ve bunun yanında modelin ne zaman Türkiye sınırları içerisinde olacağı ise şimdilik belli değil. Ancak Vodafone ile kısa bir zaman içerisinde bu ürünü Türkiye’de de görmek mümkün olacağa benziyor.

 

Android Savunucusuna Göre Apple 7 inç Tablete İlerliyor

Geçtiğimiz ekim aylarında Steve Jobs’un konuşmalarını hatırlayanlar varsa, 7 inç boyutundaki tabletlerin ölü bir durumda olduğu konusunda bazı açıklamalar yapmıştı. Aycıca Jobs, Apple uygulamalarının tam olarak geliştirilmesi ve kendini gösterebilmesi için 7 inç boyutunda bulunan bir tabletin Apple için yeterli olamayacağını dile getirmişti.

Ancak şimdiler yayılan dedikodular Steve Jobs’un sözlerinin tam tersi olacak şekilde gelişiyor. Android savunucularından olan Bray, piyasada cep telefonundan büyük, ele sığabilen, oyun oynanabilen ve e-kitap olarak kullanılabilen Samsung Galaxy Tab’dan başka bir ürün olmadığını ortaya attı. Bunun yanında 10 inç’lik tabletlerin pazarda mevcut olduğunu, ancak 7 inç’lik tabletler kadar kullanışlı olmadığını öne süren Bray, ayrıca ortaya attığı düşüncelerin tamamen Google’dan bağımsız kendi düşünceleri olduğunu açıkladı. Okumaya devam et Android Savunucusuna Göre Apple 7 inç Tablete İlerliyor

Samsung Galaxy Tab Gloria 2011’in Başında Geliyor

Samsung Şirketi Galaxy Tab serisini 2011 yılında daha da zenginleştirme yolunda birtakım girişimler yapmaya devam ediyor. Bu zenginleştirmenin ilk belirtisi ise 10 inç ekran genişliğine sahip ve Windows Phone 7 işletim sistemi Gloria modeli oluyor.

Güney Koreli Samsung’un fiziksel klavyeli bir Windows 7 tableti yapması tahminler arasında yer alıyor. Ancak Gloria modelde buna yer verilip verişmeyeceği ise tam olarak netliğe kavuşmuş değil. Blogeee sitesinin yaptığı haberde Samsung’un yeni Gloria modelinde 10 inç genişliğinde bir ekran kullandığı ve bu ekranın da dokunmatik olacağı belirtiliyor. Diğer yandan QWERTY klavye ile kullanıcı hizmetine sunulacak olan modelin, kayarak açılan bir klavye bulunduracağı da öne sürülen iddialar arasında yer alıyor. Okumaya devam et Samsung Galaxy Tab Gloria 2011’in Başında Geliyor

Samsung Galaxy Tab’dan Rekor Satış

Yaklaşık 2 ay önce pazara sunulan Galaxy Tab’ın, Samsung Şirketi’nden gelen istatistik haberleri doğrultusunda bir milyona yakın bir satış rekoruna imza attığı duyuruldu.

Bu durum itibari ile pazara sunulduğu anda koyulan hedefin üzerine çıkıldığını belirten Samsung, satış konusundaki yeni hedefini 2010 yılı sonuna kadar 1.5 milyon Galaxy Tab satışı olarak değiştirdi. Yaklaşık bundan 2 hafta öncesine kadar 600 bin dolaylarında yer alan satış rakamı, üzerinde 2 hafta geçmesinin ardında 1 milyon sınırlarına dayandı. Başta Amerika olmak üzere birçok Avrupa ve Asya ülkesinde satışta bulunan Galaxy Tab, kısa bir süre önce ise Turkcell ile Türkiye’ye gelmişti. Turkcell tarafından paket kampanyası hizmetinde Okumaya devam et Samsung Galaxy Tab’dan Rekor Satış

Samsung Galaxy Tab’da Tam Ekran Android

Samsung Galaxy Tab için yapılan ürün incelemelerinde ortaya çıkan sonuç çok sayıda Android uygulamasının 7 inç’lik ekrana tam olarak oturmadığı yönünde. Ayrıca içeriğin etrafında pek de hoşa gitmeyecek şekilde siyah bir çerçevenin kaldığı görülüyor, fakat jkkmobile bu soruna bir çare geliştirmiş durumda.

JKK, Android Market’ten ücretsiz olarak dağıtılan Spare Parts uygulamasını kullanarak, birkaç yeniden başlatma işlemi sonucunda Engadget’ın Android uygulamasını Galaxy Tab’de tam ekranda görüntülemeyi başardı. Samsung’un tabletini satın alacak olanların bu çözümü Okumaya devam et Samsung Galaxy Tab’da Tam Ekran Android

Samsung Galaxy Tab Geliyor

Tablet bilgisayar sektörü her geçen gün bir adım daha ileriye gidiyor. Bu kapsamda üretilen ürünlerde ki çeşitlikte artarak devam ediyor.

IPAD ile farklı bir ivme yakalayan ve oldukça fazla tercih edilmeye başlanan Tablet PC sektörü ne giren bir diğer firma ise Güney Koreli elektronik devi Samsung oldu.

İlk olarak Sosyal Paylaşım Sitesi Twitter üzerinden duyurulan Samsung Galaxy Tab IPAD ile oldukça fazla bezerlik sunan bir ürün.

7, 8 ve 10 İnç olmak üzere üç farklı boyutta üretilecek olan üründe sanırım en fazla dikkat çeken noktada burası. Normal şartlarda 7 İnç boyutun hâkim olduğu piyasada oldukça büyük bir pazar payını almaya çalışacaklar anlaşılan.

İlk olarak 7 inç modelini piyasaya sürecek olan firma daha sonra diğer modellerini de satışa sunacak. Sanırım bu sayede bir nabız ölçmüş olmak istiyorlar.

Android tabanlı bir işletim sistemine sahip olacak üründe TouchWiz ara yüzü kullanılacak.

Ürün piyasaya çıkış tarihi ve ürünün fiyat skalası nasıl olacak henüz netlik kazanmış değil. Bakalım Samsung nasıl bir patlama yapacak.