Samsungdan 4 yeni akıllı telefon

Samsung, yeni telefon modellerinin üretimine devam ediyor. Şu an için pazara sunulacak olan telefonlar arasında Galaxy serisini daha da genişletecek olan Salaxy W, Galaxy M Pro, Galaxy Y ve Galaxy Y Pro yer alıyor. Okumaya devam et Samsungdan 4 yeni akıllı telefon

Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

Sektör içerisinde Apple ile Samsung arasında yaşanan rekabet kızışıyor mu? Apple’ın iPad 2 üretimi için Samsung’a yönelmesi gibi iddialardan sonra alınan yeni haberlere göre de Samsung’un Apple’dan desteğini çekeceği söyleniyor. Okumaya devam et Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

Samsung Grandisi Satın Aldı

Teknoloji devi Samsung kendi bünyesinde birtakım çalışmalar yapmaya devam ediyor ve yeni gelişmeler ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı sürdürüyor. Samsung tarafından karşımıza çıkan yeni gelişme ise bellek üreticisi Grandis olarak ön plana çıkıyor.

Bellek üreticisi olan Grandis, Samsung tarafından satın alındı ve STT-RAM üretimi tamamen Samsung Şirketi’nin eline geçti. Ayrıca Grandis hakkında sizlere sunacağımız bilgiler arasında, şirketin STT-RAM konusunda geniş bir patente sahip olduğu konusunda. Grandis bu zamana kadar üretimini yaptığı bellekleri birtakım şirketlere lisanslaması ile biliniyor. Samsung’ın Grandis’i satın alma nedeninin ise Apple ile süren hukuk savaşında patent portföyünü genişletme amacı olarak görülüyor.

Diğer yandan ortaya çıkan satın alma ile ilgili geniş bilgiler henüz açıklanmış değil. Gelen bilgiler arasında sadece satışın temmuz ayı sonu ile gerçekleştiği ve yürürlüğe girdiği söyleniyor. Şimdilik Samsung cephesinden konu ile ilgili detaylar sunulmuş değil. Bakalım ilerleyen zamanlarda yeni anlaşma konusunda herhangi bir bilgi gelecek mi?