Steve Jobsun son görüntüleri

Apple’ın eski patronu Steve Jobs, uzun süredir pankreas kanseri ile mücadele veriyor. Hatta sağlık sorunlarının ileri boyutlara ulaşması Apple’ın başından ayrılmasına bile neden oldu.

Steve Jobs’un çekilen son görüntüleri sevenlerini üzecek nitelikte. Çünkü Jobs, çekilen son görüntülerinde oldukça zayıf ve halsiz gözüküyor. Bir zamanlar verdiği amansız mücadeleyi yenmeye başladığı söylenen Jobs’un bu durumdan uzak bir görüntü sergilediği ise çekilen yeni fotoğraflar ile ortaya çıkmış durumda.

Diğer yandan geçtiğimiz hafta içerisinde şirket çalışanlarına bir mektup yollayan Jobs, sağlık sorunları nedeni ile Apple’dan ayrılmak zorunda olduğunu ve yerine Tim Cook’un getirilmesini uygun gördüğünü bildirmişti. Bu haberin ardından Steve Jobs’un son görüntülerine ulaşıldı ve Jobs yeni fotoğraflarında pek de iç açıcı görüntüler sergilemiyordu.

Sevenleri Steve Jobs’un bir an önce pankreas kanserini yenmesini arzuluyor. Bakalım, Jobs bu hastalığa karşı gelecek ve yeniden sevenlerine eski görüntülerini sergileyebilecek mi?

iPhone Konum Kaydetme Özelliğine Steve Jobs dan Yanıt

iPhone konum kaydetme özelliğine Steve Jobs’dan yanıt geldi ve Jobs kesinlikle şirket tarafından bu bilgilerin alınarak kullanılmadığını dile getirdi.

Kısa bir zaman önce iPhone’ların içerisinde yer alan consolidated.db dosyasının kullanıcıların konumlarını kaydettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Hatta aynı durumun Android modellerinde de geçerli olduğu ileri sürülmüştü. Bu gelişmelerin üzerine bir iPhone kullanıcısı tarafından Steve Jobs’a yönlendirilen mektup da, bu bilginin neden gerekli olduğu konusunda bir cevap istendiği ortaya çıktı. Gelen mektuba gayet açık bir cevap veren Jobs, bu bilgilerin kesinlikle kullanıcıları takip etmek için kullanılmadığını ve bu konuda konuşulan bilgilerin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Söylentilerin ne kadar gerçek olduğu şu an için bilinmiyor, ancak bu bilgilerin kaydedidildiği bir dosyanın gereklilikleri ise oldukça tartışılır bir konumda yer alıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu konuda karşımıza ne gibi durumlar çıkacak. Yakında izleyip göreceğiz.

 

Apple Uygulaması İçin Abonelik Dönemi Duyuruldu

Apple, geçtiğimiz günlerde The Daily internet gazetesinin tanıtımını yaptığı sırada abonelik sistemi ile ilgili birtakım açıklamalar bulunmuştu ve uygulama aboneliği yapılan yinelemeli bir açıklama ile resmiyet kazanmış oldu.

Bundan böyle iPad kullanıcıları Apple uygulamaları abonelik sistemine haftalık, aylık, üç aylık ya da yıllık paketler dahilinde abone olabilecek. Abonelikler ile ilgili kullanıcılardan abone adı, e-posta adresi ve posta kodu gibi bilgiler istenecek. Tabi öncelikle bu bilgilerin alınmasında kullanıcıların iznine ihtiyaç duyacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda hangi uygulama olursa olsun, bundan böyle uygulama içerisinden herhangi bir web sitesi bağlantısına izin verilmeyecek. Yani bu durumun kısaca açıklaması şöyle; kullanıcılar içerikleri ya da abonelikleri uygulamaların dışından gerçekleştiremeyecek.

Tüm iPad kullanıcıları için yeni bir dönemin başladığını belirten Apple CEO’su Steve Jobs, bundan böyle her kullanıcının yeni abonelik sistemi ile uygulamalardan yararlanma şansı bulacağını ve üstelik bütün uygulamalara oldukça ucuz bir fiyata sahip olacağını öne sürdü.

iPad Gazetesi Ertelendi

Alınan yeni bir habere göre News Corp. Tarafından geliştirilmiş olan sadece iPad kullanıcılarının okuyabileceği The Daily’nin çıkışının ertelendiği belirtildi.

Daha önceki haberlerde Apple Patronu Steve Jobs tarafından yapılan açıklamada The Daily’nin 19 ocak gibi tanıtılacağı ve tüm iPad kullanıcılarının hizmetine sunulacağı ifade edilmişti. Ancak işler pek de istenilen şekilde gitmemiş olacak ki tanıtımın ertelendiği söylenmişti. Ertelemeye rağmen The Daily’nin en geç bu ay sonuna kadar çıkması bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan olumsuz durumlar pek de beklentilere cevap verecek nitelikte olmadı. Okumaya devam et iPad Gazetesi Ertelendi

Mac App Store 1 Miyon Barajını Aştı

Apple’ın kısa süre önce Macbook’lar için yayına sürdüğü Mac App Store 1 milyon barajını aşarak kullanıcılara uygulama indirme olanağı sağlamaya devam ediyor. Üstelik bu barajı sadece 1 günü gibi bir süre içerisinde aşmayı başaran Mac App Store, herkesi oldukça şaşırtmış durumda.

Ortalama 1000’den fazla uygulama yer alan App Store içerisinde, ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunuyor. Bu kadar geniş içeriğin bir anda verilmesi Apple için olukça faydalı bir işlev oluştururken, Apple patronu Steve Jobs konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu oranın gerçekten Apple ailesini de etkilediğini ve şaşkınlık içerisinde bıraktığını Okumaya devam et Mac App Store 1 Miyon Barajını Aştı

Android Savunucusuna Göre Apple 7 inç Tablete İlerliyor

Geçtiğimiz ekim aylarında Steve Jobs’un konuşmalarını hatırlayanlar varsa, 7 inç boyutundaki tabletlerin ölü bir durumda olduğu konusunda bazı açıklamalar yapmıştı. Aycıca Jobs, Apple uygulamalarının tam olarak geliştirilmesi ve kendini gösterebilmesi için 7 inç boyutunda bulunan bir tabletin Apple için yeterli olamayacağını dile getirmişti.

Ancak şimdiler yayılan dedikodular Steve Jobs’un sözlerinin tam tersi olacak şekilde gelişiyor. Android savunucularından olan Bray, piyasada cep telefonundan büyük, ele sığabilen, oyun oynanabilen ve e-kitap olarak kullanılabilen Samsung Galaxy Tab’dan başka bir ürün olmadığını ortaya attı. Bunun yanında 10 inç’lik tabletlerin pazarda mevcut olduğunu, ancak 7 inç’lik tabletler kadar kullanışlı olmadığını öne süren Bray, ayrıca ortaya attığı düşüncelerin tamamen Google’dan bağımsız kendi düşünceleri olduğunu açıkladı. Okumaya devam et Android Savunucusuna Göre Apple 7 inç Tablete İlerliyor

Mac Apple Store’a Bulunacak Yeni Kontroller

Bir Mac fanı mısınız? Eğer siz de Mac’im olmadan asla diyorsanız, yaklaşık iki ay önce Apple patronu Steve Jobs tarafından duyurulan Mac Apple Store’u dört gözle bekliyor olmalısınız.

Mac Apple Store’un çıkış süresine oldukça az bir zaman kala, internet ortamında birtakım Mac Apple Store görselleri kendini göstermeye başladı. İnternet ortamına sızan bilgi ve görsellerden biri de Store’un giriş ekranı olarak karşımıza çıktı. Giriş ekranı ile ortaya çıkan durum Mac Apple Store’a iTunes Okumaya devam et Mac Apple Store’a Bulunacak Yeni Kontroller

Apple’ ın Patronu Steve Jobs Yine Zirvede

Marketwatch adlı ekonomi sitesi son 10 yılın en başarılı CEO su olarak yine Apple’ ın yetkilisi Steve Jobs’ u seçti. Aynı zamanda iPhone ve Ipad gibi ürünlerininde geliştiricisi olan Jobs yine her zamanki gibi ilklere adım atarak bu alandada zirvede kalmayı başardı.

Azimi, üstün kişiliği ve fikirleri sebebiyle bir çok insan tarafından örnek alından Steve Jobs, bu 10 yıl içinde sadece teknolojik alanda yeniliklere imza atmadı. Kısa bir süre önce Pankreas kanserine yakalanan Jobs’ un bu hastalıkla mücadelesi ise diğer bir örnek alınacak azim örneği oldu.

Her ne kadar bazı yayınlar Steve Jobs’ a olan bu ilginin abartı olduğunu savunsada aslında Jobs, Apple’ in bu günlere gelmesinde ve marka olmasında ki en önemli kişilerden birisi. 10 yılı aşkın süredir Apple’ in başında bulunan Steve Jobs’ un çıkardığı teknolojik ürünlerin, dünya pazarında tutulması ve benimsenmesi ve çıktığı anlarda neredeyse yok satması ise onun nasıl bir başarıya imza attığının kanıtı aslında.