LG Optimus 3D Şimdi SIM Kartsız Modeli İle İngilterede

LG firmasının 3D ekrana sahip pazara sunduğu LG Optimus 3D kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. LG bu yeni modelini Türkiye pazarına sokmak için pek acele etmiyor, ayrıca konu ile ilgili herhangi bir haberde şimdilik Türkiye pazarı için söz konusu değil.

Diğer yandan LG, Optimus 3D modelini İngiltere’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Üstelik model SIM kartsız yeni şekli ile pazarda yer alacağı söyleniyor. İngiltere üzerinde LG Optimus 3D’ye birçok merkezde rastlamak mümkün olacak. Bu merkezler arasında ilk olarak karşımıza Carphone Warehouse mağazaları çıkıyor. Ekran kullanımında 3D gözlük gerektirmeyecek olan SIM kartsız modelin 500 pound üzerinden satışa sunulacağı söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra LG Optimus 3D’yi O2, Orange, T-Mobile ve Vodafone gibi GSM şirketlerinden de sözleşmeli bir şekilde almak da mümkün olacak.

Son olarak LG Optimus 3D modelin Türkiye pazarına ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Bakalım gelişmeler bizlere LG Optimus 3D konusunda neler gösterecek. Bekleyip yakından göreceğiz.

LG Flip II Kendini Gösterdi

Ünlü elektronik devi LG, yeni üretimi olan Flip II modelini sonunda tanıttı. Orange ve Kineto Wireless şirketleri tarafından İngiltere’nin başkenti olan Londra’da, Kineto akıllı WI-FI çözümlerini tanıtmak amacı ile bir toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda ise dikkat çekici bir durum yaşandı. Bu durum ise LG ve T-Mobile’ın logosunu taşıyan Flip II model çift ekranlı telefondu.

Flip II LG modelinin Android işletim sistemi bulundurduğu görüldü. Bunun yanında telefonun satışa çıkacağı ülkenin ise şimdilik Ameirika olacağı öne sürüldü. Çift ekrana sahip modelin diğer ekranı kızaklım kapağın altında yer alıyor. Ayrıca kızak altında yer alan bu ekran dokunmatik özellik içeriyor ve ekran üzerinde sekiz farklı menü bulunuyor. Cihazın donanım özellikleri konusunda ise henüz detaylı bilgiler bulunmuyor. QWERTY klavyeye sahip olan model, özelikle çift ekran olması ile oldukça dikkat çekici bir hal alıyor. Bunun yanında ikiye ayrılmış olan klavyenin her iki baş parmakla kolayca kullanılması da muhtemel bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Son olarak belirtmemiz gereken ise Flip II kod adı ile ABD’de pazara sunulacak olan modelin başka bir isimle diğer ülkelere satılabileceği şeklinde ön plana çıkıyor.

Nexus One’ın Başarısızlık Hikayesi

Nexus One modelinin en avantajlı yönü, direk olarak Android işletim sisteminin tasarlayıcısı olan Google firmasının isteklerine ve taleplerine uygun bir donanım bulundurmasıydı. Fakat üretici firma HTC, Nexus One modelinden çok daha fazla gelişmiş olan yeni modeller piyasaya sürünce bu model bu telefonların bir hayli gerisinde kaldı.

İnternet üzerinden direk hiçbir aracı firma ya da şahıs olmadan sipariş verilebilen modeli ise ekonomik cep telefonu satışı döneminin başlamasına vesile oldu. Fakat bu seferde reklam ve tanıtım bütçesi yetersiz kaldı, aracıların ve şirketlerin olmamasından dolayı da telefonun satışları dibe vurdu.

Fakat kesinlikle bunun en büyük nedeni, Amerika Birleşik Devletleri’nin en zayıf servis sağlayıcısı olarak kabul edilen T-Mobile firmasının kullanılmış olmasıydı. Tüketicilere hat özgürlüğü ya da daha kaliteli görüşme hizmeti altyapısı sağlanabilseydi satışlar bu kadar kötü olmayabilirdi.