Apple Uygulaması İçin Abonelik Dönemi Duyuruldu

Apple, geçtiğimiz günlerde The Daily internet gazetesinin tanıtımını yaptığı sırada abonelik sistemi ile ilgili birtakım açıklamalar bulunmuştu ve uygulama aboneliği yapılan yinelemeli bir açıklama ile resmiyet kazanmış oldu.

Bundan böyle iPad kullanıcıları Apple uygulamaları abonelik sistemine haftalık, aylık, üç aylık ya da yıllık paketler dahilinde abone olabilecek. Abonelikler ile ilgili kullanıcılardan abone adı, e-posta adresi ve posta kodu gibi bilgiler istenecek. Tabi öncelikle bu bilgilerin alınmasında kullanıcıların iznine ihtiyaç duyacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda hangi uygulama olursa olsun, bundan böyle uygulama içerisinden herhangi bir web sitesi bağlantısına izin verilmeyecek. Yani bu durumun kısaca açıklaması şöyle; kullanıcılar içerikleri ya da abonelikleri uygulamaların dışından gerçekleştiremeyecek.

Tüm iPad kullanıcıları için yeni bir dönemin başladığını belirten Apple CEO’su Steve Jobs, bundan böyle her kullanıcının yeni abonelik sistemi ile uygulamalardan yararlanma şansı bulacağını ve üstelik bütün uygulamalara oldukça ucuz bir fiyata sahip olacağını öne sürdü.

iPad Gazetesi Ertelendi

Alınan yeni bir habere göre News Corp. Tarafından geliştirilmiş olan sadece iPad kullanıcılarının okuyabileceği The Daily’nin çıkışının ertelendiği belirtildi.

Daha önceki haberlerde Apple Patronu Steve Jobs tarafından yapılan açıklamada The Daily’nin 19 ocak gibi tanıtılacağı ve tüm iPad kullanıcılarının hizmetine sunulacağı ifade edilmişti. Ancak işler pek de istenilen şekilde gitmemiş olacak ki tanıtımın ertelendiği söylenmişti. Ertelemeye rağmen The Daily’nin en geç bu ay sonuna kadar çıkması bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan olumsuz durumlar pek de beklentilere cevap verecek nitelikte olmadı. Okumaya devam et iPad Gazetesi Ertelendi