Böyle Application Görülmedi

Paranormal Recorder adındaki bu iPhone uygulaması, normalin dışındaki dalgaları algılayarak, dünya ötesi varlıkları algıladığını iddia ediyor.

Uygulamanın geliştiricisi Ben Williams, normal ötesi güçlerin birbiriyle iletişim kurduğu sırada bir takım elektromanyetik dalgalanmalar meydana geldiğini gördüğünü söylüyor. Uygulama, hayaletlerden gelebilecek mesajları algılamak için telefonun dijital pusulasından faydalanıyor ve sadece belirli bir aralığa düşen dalgalanmaları kaydediyor.

Uygulamanın yeni 3.11 sürümü ise, bulgularınızı SoundCloud üzerinden meraklılarıyla paylaşmanıza izin veriyor. Hayalet avcısı uygulama Paranormal Recorder, iTunes’da 2.99$ fiyatla satışta.

Uygulamayı indirdim. Ne kadar doğru bilinmez ancak insanı gerçekten ürpertiyor.

Vodafone’dan Çeviri Hizmeti

Mobil iletişimde Turkcell’den sonra gelen dünya devi Vodafone, iş sektöründede kullanıcılarının yanında. İş sektöründe sınırlar birer birer yok olurken, Vodefone firması “Cep Çevirmen” hizmetiyle Vodafone abonlerine beş farklı dilde anlık tercüme servisi sağlıyor. Vodafone kullanıcıları canlarının istedikleri vakit bu hizmeti arayıp, merak ettikleri veya takıldıkları kelimeleri sorgulatabiliyor yahut bir iş toplantısı esnasında telefonla direk olarak çevirmene bağlanabiliyorlar.

İşinizi artık kendi imkanlar dahilinde genişletmek mi istiyorsunuz? Türkiye sınırları içerisinde bulunan yabancılarla ortaklık yapmak istiyorsunuz fakat kendinizde yeterli yabancı dilin olmadığını mı düşünüyorsunuz ? Eğer böle düşünüyorsanız sizde hemen Vodafone’un Cep Çevirmen hizmetini kullanmaya başlayarak hayalinizde yabancı portföyüne ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıları için hiç durmaksızın yeni hizmetler ve ürünler sağlayan Vodafone, tam beş farklı dilde Cep Çevirmen servisini abonelerine sunuyor. Vodafone aboneleri telefonlarından 7070’i çevirerek, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Çince dil seçeneklerini girdikten sonra “Cep Çevirmen” hizmetinden yararlanıp çeviri isteklerini yeminli simultere tercümanlar sayesinde gerçekleştirebiliyorlar. Bu hizmetten yararlanmanın bedeli ise dakikada 2 Lira olarak ücretlendiriliyor.

AVEA ve Emniyet İşbirliği

Turkcell ve Vodafone’a sıkı bir rakip olan Avea çıkardığı hesaplı tarifelerin yanında geliştirdiği çeşitli ürünler ve hizmetlerlede her türlü soruna yanıt aramaya çalışıyor. Avea son geliştirdiği proje ile birlikte Adalet Bakanlığı’nın UYAP kapsamında polislere yönelik tasarladığı özel bir hizmetine çok büyük yarar sağladı.

Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından düzenlenen UYAP projesinde, polislere sunulan bir uygulamayla birlikte JAVA destekleyen cep telefonları üzerinden, hakkında arama emri, yakalama emri veya tutuklama emri çıkarılan kişilerin aranabilmesi hedefleniyor. Avea ile Bakanlık arasında sağlanan işbirliği öncesinde yanlızca belirli sayıda özel aletler tarafından izin verilen sorgulamalar, bu anlaşmayla birlikte çok geniş bir yelpazeye dağılıyor. Spexco firması tarafından projelendirilen ve tüm özelliklerinin AVEA tarafından karşılandığı bu proje sayesinde polislerin suçlu kişileri takibindeki yeteneklerinede önemli bir fayda sağlayacak.

UYAP projesi dahilinde AVEA altyapısıyla kullanılan bu cihazlar tamamen özel yetkili personellerin üzerine tanımlanıyor. Kişinin kendisine özel yalnızca bir sim kartı ve hesabı olabiliyor. Bu sayede güvenlikte çok kolay bir şekilde sağlanmış oluyor.