LG Optimus 3D Şimdi SIM Kartsız Modeli İle İngilterede

LG firmasının 3D ekrana sahip pazara sunduğu LG Optimus 3D kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. LG bu yeni modelini Türkiye pazarına sokmak için pek acele etmiyor, ayrıca konu ile ilgili herhangi bir haberde şimdilik Türkiye pazarı için söz konusu değil.

Diğer yandan LG, Optimus 3D modelini İngiltere’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Üstelik model SIM kartsız yeni şekli ile pazarda yer alacağı söyleniyor. İngiltere üzerinde LG Optimus 3D’ye birçok merkezde rastlamak mümkün olacak. Bu merkezler arasında ilk olarak karşımıza Carphone Warehouse mağazaları çıkıyor. Ekran kullanımında 3D gözlük gerektirmeyecek olan SIM kartsız modelin 500 pound üzerinden satışa sunulacağı söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra LG Optimus 3D’yi O2, Orange, T-Mobile ve Vodafone gibi GSM şirketlerinden de sözleşmeli bir şekilde almak da mümkün olacak.

Son olarak LG Optimus 3D modelin Türkiye pazarına ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Bakalım gelişmeler bizlere LG Optimus 3D konusunda neler gösterecek. Bekleyip yakından göreceğiz.

Aveada iPhone 4 Satışına Başladı

Çıktığı günden bu yana büyük bir sükse yapan iPhone 4, bilindiği gibi ilk olarak Turkcell ile Türkiye’ye girmişti. Bunun ardından hummalı bir çalışma ile Vodafone’da iPhone 4’ü Türkiye’ye getirmiş ve satışlarına başlamıştı. Ve şimdi de iPhone 4 satışlarına başlayan yeni GSM şirketi Avea oldu.

Turkcell ve Vodafone’dan sonra büyük bir atılıma imza atan Avea, 24 aylık taahhütlü paketle iPhone 4’ü tüm kullanıcılarına sunmaya başladı. Aylık 99 TL’den satışa sunulan kontratlı pakette, 4 GB’lık mobil internet paketi de bulunuyor. Ayrıca paket dahilinde sunulan başka bir ayrıcalık ise iPhone 4 kullanıcılarının bu yıl sonuna kadar TTnet WI-FI noktalarından ücretsiz yararlanabileceği oldu.

Ön ödemesi bu paket ile artık tüm Avea kullanıcıları iPhone 4 sahibi olabilecek. Üstelik 24 ay boyunca ayda sadece 99 TL ödeyerek. Son olarak Avea tarafından sunulan kampanyada beyaz iPhone 4’ünde yer aldığını söylemek istiyoruz. Çünkü Turkcell ve Vodafone tarafından yapılan kampanya günlerinde beyaz iPhone 4 henüz sektörde yer almıyordu.

Beyaz Renkli İphone 4 Türkiyede Satışa Çıktı

Eğer siz de beyaz rengin kışkırtıcı tavrına ve çekiciliğine karşı koyamıyorsanız, sizlere yeni beyaz renk iPhone 4’ü öneriyoruz.

Yaklaşık 10 aylık bir gecikme yaşansa da Apple sonunda beyaz renk iPhone 4’ün üretimini tamamladı ve pazara sundu. Bunun ardından merak edilen beyaz renk iPhone 4’ün Türkiye’ye ne zaman geleceğiydi ve beklenen gerçek oldu ve yeni iPhone 4 Türkiye’ye geldi.

Diğer yandan beyaz renk iPhone 4 Türkiye’ye Vodefone ile giriş yaptı. Bunun yanında Vodafone’un sitesine girdiğinizde beyaz renk iPhone 4 kampanyası ile karşılaşabilir ve aynı kampanyaya Turkcell’de de rastlayabilirsiniz.

Son olarak yeni beyaz renk iPhone 4’lerin satış şartlarının her iki operatörde de siyah renkli iPhone 4’de nasılsa, yeni beyaz renkli modelde de aynı olduğunu söylemek istiyoruz. Eğer siz de son günler içerisinde iPhone 4 almayı düşünüyorsanız, öncelikle yeni beyaz renk iPhone 4’ü yakından görmenizi ve incelemenizi öneririz.

Vodafone ile HTC Ortaklığı

Vodafone ve HTC şirketleri aralarında yapılan yeni ortaklığı tüm pazara duyurdu. Yapılan anlaşma dahilinde bundan sonraki HTC modelleri ilk olarak Vodafone ile Türkiye’ye ayak basacak.

İki şirketin de katıldığı basın toplantısında gerçekleşen elektronik imzalar ile ortaklık tam olarak gerçekleşmiş oldu. Bunun yanında basın toplantısında HTC’nin yeni akıllı telefonlarından olan HTC Sensation, HTC Desire, HTC Chacha ve tam olarak yenilenmiş ara yüzü ile HTC Sense modellerinin Türkiye tanıtımı gerçekleşti. Bu tanıtıma göre de açıklanan modeller Türkiye’ye ilk olarak Vodafone ile ayak basacak.

Türkiye ayağı için oldukça etkili bir adım attıklarını belirten HTC sözcüsü yapılan ortaklığın her iki taraf içinde olumlu gelişmeler göstereceğine inandığını ve Türkiye’ye gönderilecek telefonların ilk olarak Vodafone aracılığında gerçekleşeceğini belirtti. Bunun yanında Vodafone ise yapılan anlaşma ile artık tüm HTC modellerinin daha kısa bir zaman içerisinde Türk kullanıcılarına sunulacak olduğunu ifade etti.

 

Samsung 10 inç Galaxy Tab Satışta

Samsung tarafından üretilen 10 inç’lik ekran genişliğine sahip Samsung Galaxy Tab satışa sunuldu. Dün itibariyle Portekiz’de satışına başlanan Samsung Galaxy Tab, herkesin bildiği gibi Samsung tarfından Apple’ın iPad 2’sine rakip olarak piyasa sürülmüştü.

Samsung Galaxy Tab 10 inç’in bir önceki modeli 7 inç ekran genişliğine sahipti ve kullanıcıların beğenisini yeteri kadar toplayamamış, bunun yanında beklentilerine de cevap verememişti. Bu durumun farkına varan Samsung, kısa zamanda yeni bir Galaxy Tab üretimine girişti ve Samsung Galaxy Tab 10 inç modelini üretti.

Samsung Galaxy Tab 10 inç modeli ilk olarak Vodafone aracılığı ile Portekiz’de satışa sunuldu. Modelin tüm Avrupa içine yayılması konusunda alınan bilgiler ise 1 mayısı bulacağı şeklinde. Ayrıca Samsung Galaxy Tab’ın şu an için belirlenen fiyatı da 689.9 dolar. Bu fiyat KDV ile 860 dolar civarlarına kadar çıkıyor ve bunun yanında modelin ne zaman Türkiye sınırları içerisinde olacağı ise şimdilik belli değil. Ancak Vodafone ile kısa bir zaman içerisinde bu ürünü Türkiye’de de görmek mümkün olacağa benziyor.

 

Nokia 7230 Vodafone ile Ayda 18 TL

Yeni yıla yeni model bir telefonla girmek isteyenler için Vodafone tarafından yapılan kampanya tüm Nokia kullanıcıları ve hayranlarına sunulmaya başladı.

Şık ve kızaklı bir kapağa sahip olan model, tek bir dokunuşla e-postalara ve sosyal ağlara erişim sağlayabiliyor. 3G desteği bulunan modelde, çekilen resimler ve kaydedilen videolar direkt olarak internet ortamına atılabiliyor.

Model 2.4 inç genişliğinde bir ekran bulunduruyor. Bunun yanında mevcut ekran üzerinde 240 x 320 piksel çözünürlük sunan Nokia 7230, 3.2 megapiksel kamera içeriyor. Okumaya devam et Nokia 7230 Vodafone ile Ayda 18 TL

Vodafone Sayesinde Twitter’a SMS ile Ücretsiz Bağlanın

Yenilikçi ve sürekli güncellenen tarife seçenekleriyle gençlerin vazgeçilmez GSM operatörü olan Vodafone yine yeni ve ücretsiz bir hizmetiyle abonelerinin beğenisini topluyor.SMS servisi sayesinde Twitter da takip edilen kullanıcıların twet lerini almak ve yine sms ile tweet göndermek mümkün oluyor.

Tıpki ücretsiz Facebook bağlantısı gibi Twitter bağlantısıda günün her saatinde koşulsuz ve ücretsiz olarak  sunuluyor.Vodafone’un bunu bir cep telefonu uygulaması olarak çıkarmaması aslında çok iyi oldu.Çünkü çoğu kullanıcının telefonu bu uygulamanın gerektirdiği özellikleri barındırmayabilir.

Ancak SMS özelliği her telefonda mevcut olduğu için rahatça Twitter servisinde faydalanmak mümkün olabilecek.

Servisi kullanmak için cep telefonunuzdan ya da Twitter web sitesinden kayıt işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Web kanalıyla kayıt işleminizi tamamlamak isterseniz Twitter hesabınızı açtıktan sonra sırasıyla Settings ve Mobile seçeneklerini takip edip telefon numaranızı kayıt ettirebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan kayıt işleminizi tamamlamak isterseniz START yazıp 2444′e göndererek işleminizi başlatabilirsiniz. Twitter’dan gelen mesajlarda sırasıyla kullanıcı isminiz ve şifreniz istenecektir. Onay mesajını beklemeden bir sonraki aşamaya geçmeyiniz. Son olarak OK yazıp 2444‘e göndermeniz istenecektir. Bu aşamadan sonra işleminizin başarıyla tamamlandığı mesajını alacaksınız.

Kayıt ve kullanım hakkında daha detaylı bir bilgi için : www.vodafone.com.tr i ziyaret edebilirsiniz.