Vuvuzela Kabusuna Son

Uzun süredir dört gözle beklediğimiz Dünya Kupası heyecanımızı kursağımızda bırakan Vuvuzela sesinden gına geldiyse aşağıdaki uygulama tam size göre.

Sadece 4 senede bir gerçekleştirilen ve dünyanın birçok bölgesinden birbirinden güçlü takımların maçlarını arka arkaya oynadığı Dünya Kupası hayatımıza bambaşka bir heyecan katıyor. Fakat bu sene eskilerden alışık olmadığımız ve bir o kadarda dayanılması güç başka bir şey daha soktu. Vuvuzela ! Eğer sizde birçok kişi gibi Dünya Kupası maçlarının zevkine ve heycanına gölge düşürdüğünü inanıyorsanız şanslısınız, çünkü tam size göre vuvuzela sesini engelleyen bir eklenti çıkarıldı.

Fakat bu uygulama maç keyfini televizyonlarından yaşamak isteyenleri pek ilgilendirmeyecek. Çünkü Devuvuzelator isimli program sadece Dünya Kupası maçlarını bilgisayarlarından takip edenlerin işine yarıyor. Stardock firmasının Centre For Digital Music firmasıyla ortaklaşa çıkardığı bu program sayesinde bilgisayarınızdan çıkan sesin içerisinden vuvuzela’nın frekansını yok etmeye yarıyor. Eğer maçları internetten veya Tivibu gibi sanal tv platformlarından izliyorsanız Devuvuzelator uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.stardock.com/labs/devuvuzelator/