Windows 8 yeni mavi ekran

Windows 7 ve daha önceki sürümlerde karşılaşılan mavi ekran hatasını bilmeyen yoktur, ayrıca bu hata ile karşılamayanda. Artık Windows 8 işletim sistemi ile eski mavi ekran değişiyor ve yeni bir mavi ekran sisteme konuşlandırılıyor. Okumaya devam et Windows 8 yeni mavi ekran

Windows 8 daha hızlı olacak

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8’i geliştirmeye devam ediyor. Bunun yanında yeni sistemle ilgili birtakım özellikler de açıklanmaya devam ediyor.

Windows 8 işletim sistemi konusunda alınan son bilgiler ise yeni sistemin bir önce ki versiyon olan Windows 7’ye göre daha hızlı olacağı şeklinde karşımıza çıkıyor. Birçok kullanıcının sorunları arasında yer alan Windows sistemlerinin geç açılması oluyor. Ancak Microsoft yeni sistemi ile kullanıcıların bu sorununu çözüm bulmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan yapılacak olan yeni geliştirmede uyku modu ve standart açılış modunun birleştirileceği ve bu şekilde sistemin yüzde 50 oranında daha hızlı açılacağı belirtiliyor. Bunun yanında sistem bünyesinde oldukça farklı özelliklerin bulunduğunu söyleyen yetkililer, artık kısa süreli işlemler için dahi Windows 8’in kullanıcılara hizmet sunacağı ve kullanıcıların üşengeçlikten uzaklaştırılacağı söyleniyor.

Bakalım, Windows 8 işletim sistemi ile ilgili daha başka ne tür yenilikler görecek ve nelerle karşılaşacağız?

Windows 8 gelişmiş dosya aktarımı

Microsoft’un yakın bir zaman içerisinde piyasaya sunacağı ve geliştirmelerine hala devam ettiği Windows 8, yeni ve geliştirilmiş bir dosya aktarımı hizmeti ile kullanıcılar ile buluşuyor. Okumaya devam et Windows 8 gelişmiş dosya aktarımı

Microsoft 13 Güncelleme Yapacak

Microsoft’un önümüzdeki hafta içerisinde 13 ayrı güncelleme yapması bekleniyor. Şu an için güncellemeler ile ilgili verilen bilgilere göre şirketin başta Windows XP olmak üzere birçok yazılımına yeni özellikler eklenmesi bekleniyor.

Microsoft’un güncelleme yapacağı diğer yazılımlar arasında Windows Vista ve 7, Internet Explorer, Windows 2003 ve 2008, Microsoft Office, .NET ve Visual Studio bulunuyor. Ayrıca Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre yapılacak olan güncellemelerden 2’sinin kritik, 9’unun önemli ve 2’sinin ise isteğe bağlı olduğu belirtildi. Microsoft’un yapacağı 13 ayrı güncelleme ayın 9’undan itibaren aktif olacak ve kullanıcılar sunulan güncellemeleri istedikleri gibi indirebilecek.

Siz de Microsoft kullanıcısıysanız, şirketin önümüzdeki hafta yapacağı güncellemeleri yükleyebilir ve sistemlerinizin daha güvenli ve avantaj oluşturan bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü yeni güncellemeler yazılımlar için yeni güvenlik önlemleri alınmasını ve bazı sorunların giderilmesini sağlıyor. Etkili Microsoft ürünleri için yeni güncellemeleri yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gigabyte Technology Tablet Piyasasına Giriyor

Ünlü donanım üreticisi Gigabyte Technology de tablet piyasasına girme hazırlıkları yapıyor. Piyasaya çıkması için hazırlanan tabletlerin bir tanesinin çift işletim sistemi seçeneği de dikkati çekiyor.

Temmuz ayında çıkacak olan ilk Gigabyte tabletler iki seçenekle tüketicinin karşısına çıkacak, 7 inç ve 10 inç. Büyük ekrana sahip olan model Android Honeycomb 3.0 işletim sistemini kullanacak iken daha küçük olanı Android 2.2 ile çalışacak.

Ekim ayında çıkacak olan diğer bir Gigabyte tabletin özelliği ise Android ve Windows işletim sistemi seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak olması. Tablet açılırken seçilebilecek olan iki işletim sistemiyle firma, hem normal internet kullanıcılarını hem de Office gibi uygulamaları kullanmak isteyecek iş adamlarını hedef alıyor.

Gigabyte’ın tabletlerinin de oldukça uygun bir fiyatla çıkabileceğini söyleyebiliriz, yetkililer tabletlerin 400 doları geçmeyeceğini söylüyor. Ayrıca firmanın hedefleri arasında 2012’nin son çeyreğinde çıkması planlanan bir Windows 8 tablet de bulunuyor.

Internet Explorer 10 Vista İçin Uyumlu Olmayacak

Merhabalar, daha önce sizlere Microsoft’un Internet Explorer 10 hazırlıkları içerisine girdiğini ve bunu Mix 11 Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttığını duyurmuştuk. Microsoft cephesinden gelen yeni haber ise Internet Explorer 10 sürümünün Microsoft’un Vista işletim sistemi için uyumlu olmayacağı yönünde gelişti.

IE 10’un Vista ile çalışmayacağını dile getiren Microsoft’un, bunu yapmasının başka bir nedeninin ise Vista işletim sistemini unutturmak amacında olduğu yönünde algılandı. Internet Explorer’ın yeni sürümünün şimdiden tanıtılmış olması birçok kullanıcıyı oldukça şaşırtmışken, yapılan yeni açıklama ile bilgisayar kullanıcıları yeni bir şaşkınlığın daha içine düştüler. Ancak bu durumun normal gözüktüğünü belirten kullanıcılar da yok değil. Herkesin bildiği gibi Internet Explorer 9 Windows XP üzerinde çalışmıyor ve Internet Explorer 10’un da Windows Vista üzerinde çalışmaması bazı kullanıcılar tarafından pek de sorun edilmiyor.

Diğer yandan Microsoft’un bu senenin yaptığı açıklamayı da dikkate almak gerekiyor. Şirket yaptığı açıklamada 2012 yılının başından itibaren Windows Vista’dan desteğini geçekeceğini belirtmiş ve kullanıcıları Windows 7’ye yönlendirme konusunda büyük bir adım atmıştı. Internet Explorer 10 sürümü üzerinde şimdilik gelişmeler bu şekilde, yani yeni sürüm tam olarak Microsoft’un Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde çalışacak.

HTC Mazaa’nın Görüntüleri Sızdı

Akıllı telefon üreticisi HTC’nin Windows Phone 7’li yeni telefonu ‘Mazaa‘nın resimleri internete sızanlar arasında.

Bir kaynağa göre DDR2 bellek ile gelecek olan cihaz, 3.7 inç ekrana ve ön yüzde Windows Phone platformunun geleneksel üç düğmesine sahip. Telefonun arkasında ise HTC ve Windows Phone markaları göze çarpıyor. Cihazın altı ay sonra Sprint‘te müşterilerin beğenisine sunulması bekleniyor. Bunların dışında ise telefon hakkında çok fazla şey bilinmiyor.

Microsoft, Windows Phone 7’yi yayınladığından beri bir takım sorunlarla uğraşıyor.Yapılan ilk ve ikinci güncellemelerin kullanıcılara sunulması oldukça ağır gerçekleşmişti. Ancak bunlara rağmen platformun önemli bir potansiyeli var ve akıllı cep piyasasında ciddi bir rakip konumunda.

Windows 8 Şirket İçinden Sızdırıldı

Microsoft’un hala üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi Windows 8 şirket içerisinden internete sızdırıldı ve sonunda torrent sitelerine kadar düştü.

Microsoft Şirketi yeni işletim sistemi olan Windows 8 üzerinde hala hazır çalışmalarını sürdürüyor ve bu konuda birtakım geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Bunun yanında sene başından itibaren Windows 8 işletim sistemi ile ilgili birtakım bilgiler de internet üzerinde yayılma eylemi gösteriyor. Ancak bu yayınlar tabiî ki kesin bilgiler içermiyor. Tüm sektör bu konudan yoksun zamanlar geçirirken karşımıza oldukça farklı bir durum çıkıyor ve Windows 8 işletim sistemi beta sürümünün torrent sitelerine kadar düştüğü görülüyor.

Konu üzerinde Microsoft’un hızlı davranarak dosyaları silmeye çalıştı, ancak buna engel olamadığı belirtiliyor. Sistemi şirketi içerisinde kimin sızdırdığı ya da sızdırabileceği konusunda ise henüz kesin bir bilgi verilmiş değil. Ancak bu durum Microsoft’un pek de hoşuna gitmemişe benziyor. Bakalım Windows 8 işletim sistemi hakkında ilerleyen zamanlar neler gösterecek ve bizler bu konuda daha neler duyacağız. Merakla bekliyoruz.

SP2 artık Windows 7 ‘ de !

Windows 7 Service Pack 2 ‘ nin ne tür yararları olacak ve ne zaman çıkacak?

Windows XP için yayınlanan Service Pack 2 ve Vista için yayınlanan Service Pack 1, işletim sistemlerinde önemli geliştirmeler sağlamıştı. Windows 7 SP1’de ise yeni özelliklerden daha çok bir güncelleştirme paketi ile karşı karşıyaydık. Peki Windows 7 Service Pack 2 bize ne sunacak?

Şimdiye dek gelen güncellemeleri saydığımızda SP2’nin 100’ün üzerinde güvenlik ve performans güncellemesini içereceğini söyleyebiliriz. Windows 7, Ekim 2009’da satışa çıkmış, SP1 ise tam 16 ay sonra bu sene Şubat ayının sonunda yayınlanmıştı. Yeni hizmet paketlerinin 12-18 ay arayla geldiğini düşünürsek, SP2’nin 2012’nin ortalarında gelmesini bekleyebiliriz.

İşte Service Pack 2’nin özellikleri

SP2’de otomatik güncellemeler yoluyla elde etmediğimiz ‘Hotfix’ adındaki güncellemeler yer alacak. Hotfix’ler, sadece belirli sistemlerde ve belirli yazılım ve donanımlar bir araya geldiğinde meydana gelen sorunları gidermeye yönelik onarımlar. Hotfix’ler, genellikler Microsoft destek sitesinden sağlanıyor.

Service Pack 2’den neler ummalıyız?

SP2’nin sadece hataları gidermekten öte bir paket olacağını umuyoruz. Arama performansı Windows 7 ile beraber oldukça gelişti, ancak başlat menüsünde arama zamanla yavaş bir hale gelebiliyor.

SP2’nin USB 3.0 ve SuperSpeed için de direkt bir destek sağlaması oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede bir USB 3.0 eklenti kartı taktığımızda bir sürücü yüklemeye gerek kalmayacak.

Windows 8’le beraber gelecek sanallaştırma ve hızlı açılma gibi özelliklerin SP2 ile gelmesini beklemiyoruz. Ancak Kinect’in SP2 ile beraber Windows 7’de desteklenmesi, insanlar da heyacan verici bir hal alabilir.

Windows XP Öldü, Sıra Onda!

Herkes Windows 7 Kullansın!

Microsof, artık herkesin Windows 7 kullanmasını istiyor. Tarayıcı, Windows 7 Service Pack 1’de çalışacak ve orijinal Windows 7’de çalışması için bir güncelleme yüklenmesi gerekecek. Windows XP ve Vista kullanıcıları ise IE10 ön-izleme sürümünü yüklemeye çalıştıklarında ‘IE Platform Preview Windows 7’den önceki hiçbir işletim sistemini desteklememektedir’ şeklinde bir mesaj alıyorlar.

Bir Microsoft yetkilisi, IE10 ile sadece modern işletim sistemlerinde ve modern donanımlarda bulunan bazı geliştirmeleri kullanarak önemli yenilikler sağlayabildiklerini söylüyor. Vista kullanıcıları ise IE10’u çalıştıramayacak olmalarından dolayı mutsuzlar.