Gelecek Nesil iPhone Test Sürecinde Mi?

Alınan haberler doğrultusunda Apple’ın yeni iPhone için test sürecine girdiği duyuruldu. Üst düzey Apple yöneticilerinin ve birtakım mobil operatörlerin denemeleri için sunulduğu yeni iPhone’un gelecek eylül ayı içerisinde tanıtılacağı da ileri sürüldü.

9to5 tarafından ortaya atılan bu iddia birtakım kaynaklara dayanıyor. Ancak bu kaynakların ne olduğu henüz açıklanmış değil. Bunun yanında Apple’ın FaceTime özelliği 3G bağlantısı üzerinden sunmak için bazı ABD şirketleri ile birtakım görüşmeler yaptığı ve şu an için görüşmelerden henüz bir sonucun çıkmadığı belirtiliyor.

Şimdilik konu üzerinde Apple tarafından da açıklama gelmiş değil, ancak 9to5 tarafından öne sürülen bu iddianın pek de boş olmadığı ileri sürülüyor. Bize ise şimdilik eylül ayını ya da Apple tarafından yapılacak resmi bir açıklamayı beklemek kalıyor. Acaba yeni nesil iPhone şu an gerçekten de üretim aşamasında mı?

 

iPhone 5 Metal Arka Plakaya Sahip Olabilir

Apple kısa bir süre önce Macbook Pro serilerinin yeni modellerini ve iPad 2’yi tanıtmıştı. Şimdi ise gözler Apple’ın yeni ürünü olacak iPhone 5’e çevrilmiş durumda. Telefon daha piyasaya çıkmadan hakkında oldukça farklı dedikodular ya da iddialar yapılıyor.

 

iPhone 5 için ortaya atılan son iddia ise yeni nesil modelin metal arka bir kaplama içereceği ve daha büyük bir ekrana sahip olacağı şeklinde karşımıza çıkıyor. Aslında modelin çıkış tarihine kadar iPhone 5 hakkında birçok iddianın ortaya atılacağını belirtmemizde fayda var ve biz de bu dedikoduları kesinleşmiş bir durum olmasa dahi buradan iletmeye devam edeceğiz.

 

Foxconn üretici firma tarafından alınan sağlam bir kaynak doğrultusunda iPhone 5 üretiminin yakın bir zamanda başlayacağı iler sürülüyor. Haziran ayında pazarda olması beklenen model için ortaya atılan bu iddia aslında pek de gerçek dışı gibi gözükmüyor. Bunun yanında yeni bir iddia ise yeni nesil iPhone 5’in bir önceki modeli iPhone 4’e göre farklı bir tasarıma sahip olacağı. Bunlardan ilki metal arka plakaya sahip bir kasa olacağı ve yeni nesil iPhone 5’in önceki modeline göre daha geniş bir erkan bulunduracağı yönünde. Bakalım iddialar ne kadar doğru olacak ya da Apple bu iddiaları ne kadar doğrular nitelikte bir ürün pazara sunacak. Zamanı geldiğinde hepimiz daha yakında göreceğiz.